Rubriky
Nakupování

Písek je důležitý


K tomu, aby si člověk pořídil vlastní bazén, není třeba vyvinout žádné zvláštní úsilí. Nejednou stačí klidně i jenom pár kliknutí na web nějakého internetového obchodu nebo krátká návštěva v obchodě kamenném a je to.
Ovšem tím to bohužel nikdy nekončí, koupě bazénu je jenom prvním krokem, po kterém musí následovat ještě nejeden další, související s péčí o to, aby byla voda v bazénu vždy v náležité kvalitě.
bazén v šeru

Aby byla voda v bazénu ideální, bez jediné vady na kráse, je třeba pořídit si a používat i nejedno další zařízení či pomůcku. Jsou tu potřeba
–  bazénová filtrace,
–  bazénový vysavač,
–  síťka na vybírání hrubších plovoucích nečistot,
–  plachta na zakrytí bazénu v době, kdy tento není zrovna používán
–  a nejrůznější chemické přípravky, sloužící podle svého druhu k tomu či onomu.
Většina z právě zmíněného sortimentu funguje sama o sobě a není třeba se tu tím tedy příliš zaobírat, bazénová chemie je naopak natolik složitým tématem, že by si žádala svůj vlastní článek. Avšak filtrace je něčím mezi tím, a proto si k ní nyní doplňme pár slov.
voda v bazénu

Aby tato fungovala tak, jak má, potřebuje tato nezbytně filtrační písek https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru. A to proto, že právě skrz něj v ní protéká znečištěná bazénová voda a v něm jsou nečistoty zachycovány.
A aby to tak fungovalo, musí být zmíněný písek náležitých kvalit. Tedy musí mít tak velká zrnka, jak uvádí výrobce dotyčné filtrace, a tato na sobě musí mít ostré hranky, na nichž se špína zachycuje. Ohlazená zrnka tu nejsou zhola k ničemu a hodí se leda tak na posypání zledovatělého chodníku nebo pro jiné účely.
A aby bylo vše tak, jak má, nesmí se zapomínat ani na občasné propláchnutí písku z filtrace, aby se tento zbavil všeho, co v něm ulpělo.
Písek je zkrátka nezbytný. A proto na něj nezapomínejte, až si pořídíte svůj vlastní bazén.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup