Historie klubu FC Baník Ostrava

Každý fotbalový klub má svou historii. My jsme se v našem dnešním článku rozhodli zaměřit na fotbalový klub, který nese název FC Baník Ostrava.

Tento klub, zvaný SK Slezská, vznikl v roce 1922, když se několik nadšenců rozhodlo založit fotbalový klub. Prezenční listina zůstala až do dnešní chvíle zachována jako památka na rok 1922.
nike kopačky

Tenkrát se U dubu sešla spousta lidí, jenže velká řada z nich nebyla plnoletá, takže se nemohli podepsat. Od samého začátku ale bylo jasné, že klub bude spíše klubem chudobným. I přesto všechno ale všichni svým podpisem potvrdili, že za případné dluhy se bude ručit majetkem.

Úřad v Opavě tehdy ještě stanovy klubu neuznal. Právě proto je až rok 1922 považován za právoplatný vznik tohoto klubu.
míč u tyčky

Málokdo ví, že na první dresy, kopačky a dokonce míče si hráči vydělávali sami.

Jednalo se o úplně první klub, který hrál na břehu řeky Ostravice. Lákal dokonce velkou spoustu hráčů z jiných klubů. Dokonce i ze Slovanu. První zápas se odehrál na hřišti Slovanu Ostrava, které se nacházelo na Nové střelnici. Psal se rok 1923.

Prvním gólmanem byl Jóža Dvořák a to hned v 5. minutě utkání. Pro tmu ale byla hra předčasně ukončená.

Pouze první tři zápasy se odehrály v dresech, které měly červenobílé pruhy. Poté se klubovými barvami stala modrá a bílá.

Po svém vzniku byl klub zařazen do nejnižší soutěže, což bývala třetí třída. Díky tomu, že v první sezóně klub nezvítězil pouze jednou, dostal se dnes do vyšší soutěže.

Na dlouhá léta se stal domovem pro tento klub stadion Stará střelnice. Jenže nebyli jediní, kdo měl o hřiště zájem. Nakonec jej ale získali.

Název Baník se do fotbalu dostal až v roce 1952.

V roce 1959 se Baník dočkal nového stadionu.
míc v rohu

Jak léta postupně plynula, dostali bychom se až do dnešní doby, kdy Baník momentálně obývá městský stadion ve Vítkovicích, kam na fotbalové zápasy jezdí velká spousta fanoušků, aby svůj nejoblíbenější klub podpořili ve vítězství.

Doufáme, že se klubu bude nadále dařit a přejeme mu jen to nejlepší.


About the Author

You may also like these

No Related Post