Jádro mužské neplodnosti

V posledních dvou stoletích se plodnost mužů čím dál tím více zmenšuje. Úplně přesné příčiny dosud nejsou známy, ale vlivy může mít celá řada věcí. Největší vliv mají určitě chemické látky, které se dávají jak do vody tak potravin. Souvisí s tím dokonce i alkohol, protože obsahuje olovo.

žena

Někteří muži nosí v dnešní době velmi těsné slipy, které varlata zahřívají, a tím se zvyšuje neplodnost. Nemusí se jednat pouze o slipy ale i o jiné těsné prádlo. Příkladem mohou být také záněty varlat, které nejsou vůbec příjemné.
Co je důležité dodržovat, je to, držet se zdravého životního stylu. Nejlépe se vyhýbat kouření, alkoholu apod. Pánové by měli jíst hodně vitamínů jako je vitamín C, B12 atd. Důležitý je také pohyb a vhodné spodní prádlo.

zoufalost

Existují konkrétně tři druhy neplodnosti a to: Pretestikulární příčiny, Testikulární příčiny a Posttestikulární příčiny.
Pretestikulární příčiny: jedná se o příčiny genetiky. Dále zde mohou patřit, jak už bylo řečeno chemikálie nebo hodně těsné oblečení.
Testikulární příčiny:jedná se o nádory, infekce, malárie, selhání z neznámého důvodu nebo nekvalitní ejakulát (nedostatek spermií).
Posttestikulární příčiny:jedná se o záněty prostaty, impotence apod.
Dalším důvodem možného vzniku neplodnosti u obou pohlaví je Prolaktinom.

Může za to hormonální nerovnováha. Příznakem může být například produkce mléka u žen mimo období kojení nebo i u mužů, ale to je méně vyskytující se. Dále se u žen projevuje poruchami menstruačního cyklu a u mužů pak sníženým libidem a poruchami erekce.

plodnost

Léčba neplodnosti
Jedná se o běh na dlouhou trať, ale určitě to stojí za zkoušku. Například v případě posttestikulárních příčin může zakročit i chirurgická korekce. Při nekvalitě ejakulátu je možné ji léčit pomocí hormonů. Samozřejmě také pro páry, které nemohou mít děti je možnost umělého oplodnění, případně adopce.

About the Author

You may also like these

No Related Post