Veganství jako nový trend?

Být veganem není nic neobvyklého. Příznivci této stravovací alternativy se snaží rozšiřovat informace o výhodách rostlinné stravy všemi možnými způsoby a všemi dostupnými prostředky. Sociální sítě, instagram, youtube a další platformy se plní fascinujícími příběhy veganů. Dokumenty jako třeba Forks over knives, What the health figurují mezi diváckými dokumentaristickými trháky. Už se dávno nejedná o zapovězenou dietu, která by měla člověku pomoci shodit pár přebytečných kilogramů. Z veganství se spíše stala životní filozofie, způsob života, který lidem po celém světě pomáhá k pocitu většího vnitřního naplnění, soucítění se zvířaty a k možnosti se pozitivním způsobem podílet na formování světa okolo nás.
kostkovaný ubrus

Takřka ruku v ruce s veganstvím jde i minimalismus, zero-waste, ekologické zaměření nebo třeba home-made výroba produktů na denní použití.

Proč se stát vegany? Pro zdraví!
Vhodně zvolená rostlinná strava má mnoho benefitů pro naše zdraví. Každému vyhovuje něco jiného, někdo dá přednost stravě bohatší na kvalitní omega-3 a jiní experimentují s paleo dietou, keto dietou nebo i pravidelným půstováním. Pokud ale ke každému jídlu přidáte pořádnou porci zeleniny, tak rozhodně nic nezkazíte. Rostlinná strava rovněž prospívá jako prevence některých civilizačních chorob.

Musíte dbát na dostatečný přísun a poměr těch správných látek potřebných pro fungování vašeho těla. Vyhněte se nadužívání olejů při smažení, celkově omezte příjem smažených pokrmů a lehce dostupných prefabrikátů. Mějte na paměti, že i veganská strava může být špatnou stravou, cukernaté koblihy a různé pochutinky by neměly nahrazovat plnohodnotné pokrmy. Důležitým faktorem veganství je vyhledávání surovin v jejich přírodní podobě a mnimální tepelná úprava.
nakrájené jahody

Díky tomu můžete napomoci redukci hmotnosti, cholesterolu, dochází také k regulaci krevního tlaku a stabilizaci hladiny cukru v krvi. Budete se cítit lépe a soustředěněji, veganství rozhodně stojí za zkoušku už jen proto, že zdravý člověk je zároveň krásný člověk.


About the Author

You may also like these

No Related Post