Co byste měli vidět

Výtvarník, režisér, spisovatel, básník a mnoho dalšího, to je Tim Burton. Podle někoho se jedná o extravagantního podivína, pro jiného je to naprostý génius s darem od Boha. Tak, či tak se pohybuje v kinematografii už nějak ten pátek a jeho filmy zná každý. Už, když film začíná, dá se poznat, že ho režíroval právě Burtonm díky specifičnosti, kterou je proslavený a kterou do filmu dokáže dát.
Před pár lety jste si mohli prohlídnout výstavu Tima Burtona v Praze, která o něm mohla mnohé povědět.
Pokud se řadíte mezi malou hrstku, která nikdy žádný film neviděla nebo jen hledáte tipy na něco nového, co jste od tohoto umělce neviděli, sestavili jsme seznam filmů, které byste měli vidět.
film a pás
Střihoruký Edward
Stará dobrá klasika z roku 1990, kde si hlavní roli zahrál Johnny Depp, který se mimo jiné vyskytuje v mnoha Burtnových filmech.
Jedná se romantickou fantasy podívanou, ve které vystupuje postava Edwarda, která se trochu liší od ostatních lidí – jak již z názvu vyplývá, místo rukou má Edward nůžky. Jednoho dne ho objeví jistá rodina, díky které se Edward potkává s dívkou, která mu představí svůj svět.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona
Kouzelně animovaná, fantasy, muzikálová, romantická podívaná vám vytře zrak. Příběh se točí okolo Viktora, který se dostane do posvětí a následně se zde ožení s mrtvou nevěstou. Zatímco ve světě živých na něj čeká jeho skutečná nevěsta Emily, poznává Viktor svět mrtvých a začíná si uvědomovat plno důležitých věcí.
figurka kočky

Alenka v říši divů
Další velice pozoruhodný snímek, natočen podle stejnojmenné knižní předlohy, kterého se Burton ujal. Alenka se vydává na podivné dobrodružství, ke kterému ji dovedl králík s kapesními hodinkami, kterého zahlédla na zahradě. V novém fascinujících světě poznává další postavy, jako kocoura Šklíbu, housenku Absolona, Bílou královnu, Kloboučníka nebo třeba zlou Srdcovou královnu.

Dumbo
Za zmínku stojí film, který zavítá do našich kin tento rok. Kdo by neznal z minulosti slona jménem Dumbo? Novorozený slon se dostává do nové rodiny, která se o něj má starat. je na něm však něco zvláštního – jeho velké uši. Slon vyrůstá v cirkuse, kde je některým kvůli jeho uším pro smích, vše se ovšem obrací, když vyjde najevo, že umí létat.

A mnoho dalších…
Seznam skvělých filmů, jenž stojí za shlédnutí by byl velmi dlouhý. Vyzdvihnout by se také daly snímky, jako je Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti , Karlík a továrna na čokoládu, Barman, Beetlejuice, Temné stíny a mnoho dalších.

About the Author

You may also like these

No Related Post