Fenomén jménem YouTube

Youtube si asi představovat nemusíme. Každý zná tuto webovou stránku, která se za posledních let stala velkým hitem jak mezi dětmi, mladistvými, tak dospělými až po důchodce. Video s oblíbenu tématikou zde najde každý. Od pohádek, dokumentů, přes recenze, názory až po gaming (neboli hraní her), či cestování. Mnoho z těchto uvedených témat zprostředkovávají Youtubeři, čili lidé, kteří zde nahrávají videa a tím se také mnohdy živí.
youtube logo
Ovšem jako každé jiné zaměstnání i toto přináší mnohé výhody a nevýhody. Pro mnohé lidi, a hlavně děti vypadá tato práce jako vysněné povolání, protože se na celou práci dívají dost povrchně a nepřemýšlejí nad tím, co se za tím vším skrývá a že to celé není jen o tom, že si člověk sedne, něco řekne, nahraje video na stránku a peníze se jen pohrnou.

Jaké jsou tedy výhody tohoto povolání?
1. Budete páni svého času. Je jen na vás, kdy budete natáčet, co budete natáčet a kolik toho natočíte.
2. Pokud to všechno budete dělat, protože vás to baví a budete v tom úspěšní, vaše práce bude vaším koníčkem a to je snem snad každého.
3. Youtubeři, kteří mají malé děti mají výhodu v tom, že mohou obrovskou část svého času věnovat času s nimi. Nemusí se starat o to, kdo zavede děti do školky, kdo je uloží ke spánku, kdo jim dá oběd.
4. Jestli se rozhodnete natáčet v anglickém jazyce, máte větší šanci na úspěch i v zahraničí, což přináší větší množství sledujících, fanoušků a tím pádem i větší peníze.
objektiv kamery
A co nevýhody?
Ač se to nezdá, je zde velké množství nevýhod, které dost možná velkou část lidí odradí, až si je uvědomí.
1. Výše jsme uvedli, že jste páni svého času a zařadili to mezi pozitiva, jenže pro mnohé lidí může být tohle velký problém. Tím, že si vše můžete rozvrhnout podle sebe vás nikdo do ničeho netlačí a je to tedy vše o vašem svědomí a organizaci času. Může být tak mnohdy těžší donutit se začít na něčem pracovat.
2. Prorazit v této branži je těžší, než se zdá. Dnes už natáčí videa každý, ale málokomu se podaří více prorazit a stát se „populárním“. Může se totiž stát, že vaše videa se budou líbit 10 lidem a 30 dalších vám dá palec dolů.
3. Internet přináší se vším pozitivním i to negativní jako jsou ošklivé komentáře pod vaším videem, které mají za úkol jen a pouze ubližovat. Proti tomu vám nikdo nepomůže, setkáte se s nimi vždycky.
4. Jakmile se rozhodnete ukázat světu vaše soukromí, nebude už cesty zpět. Sledující se nebudou ostýchat neříct vám jejich názor ať už bude hezký nebo ne.

About the Author

You may also like these

No Related Post