Rubriky
Zahrada a dům

Mobilheim je spousta dřeva

Mobilheim, mobilní dům, mobilní dřevostavba. Stavby velkého množství užití a užívání. Od zahradního domku, přes zázemí na stavbách, kde může sloužit jako šatna či jídelna pro dělníky, nebo kancelář pro vedení stavby. Můžou to být také samostatné rekreační objekty na horách i u vody. Je to také řešení pro autokempy, či rekreační střediska., kde nabídnou hostům komfortní ubytování na jejich dovolené.

Interiér ve dřevě

V poslední řadě se však mobilní domy stávají stabilní řešením bytové otázky pro spoustu lidí. Máš pozemek a za nějakou dobu budeš stavět klasický dům? Proč platit byt někde ve městě. Postav si na svém pozemku mobilheim a nějakou dobu v něm budeš bydlet. Pohlídáš si stavbu, sžiješ se s pozemkem. Odešly děti, rozutekly se do světa. Zůstali jste se ženou sami? Proč platit drahý byt ve městě, když můžete bydlet ve svém. Je to sice menší bydlení, ale má všechno co k pohodlnému bydlení potřebujete.

Doručení domku

Vzal sis úžasnou, krásnou mladou holku. Musíte dostudovat, chcete nějaký čas cestovat a poznávat svět. Nepotřebujete hned velký byt. Pořídíte si modulovou dřevostavbu, kterou vám dovezou na váš pozemek. Pro dva lidi ne dostačující, ale luxusní. Až přijdou děti, budou mít nároky na své pokoje, přikoupíte si další modul. Modulový dům, to už je opravdová mobilní dřevostavba. Co na tom, že vám ji dovezou na náklaďáku a na místo položí pomocí jeřábu s dlouhým ramenem. Tato dřevostavba má všechno co má klasický dům mít. Po napojení na inženýrské sítě, vodovod a odpadové hospodářství můžete ihned bydlet. A to i s položením domu netrvá nijak zvláště dlouho. Pár hodin? Zákazník má šanci si vybrat z několika variant mobilních dřevostaveb. Pokud se mu ale nic z katalogu nelíbí, není nic jednoduššího, než vejít s dodavatelem v jednání a dohodnout si individuální návrh. Tyto dřevostavby mají tu výhodu, že není velký problém posunout, vynechat či naopak přidat příčku, či dokonce celý pokoj. Lze si tedy nechat postavit dům podle svých představ.

Rubriky
Zahrada a dům

Nekonečné práce na zahradě

Uklizený dům je asi snem každého normálně smýšlejícího člověka. Pokud má člověk i zahradu, určitě chce mít upravenou i tu. Protože už tady máme po dlouhé zimě opět jaro, kupí se nám povinnosti nejen doma, ale i v zahradě. Doma si běžně uklízíme asi každý den, nebo alespoň několikrát týdně. Doma máme zásobu čisticích prostředků, rukavic, houbiček, košťat, hadrů a mopů, ale co se zahradou? Právě ta teprve čeká na naši péči. Je třeba se připravit na mnoho prací, kterým se rozhodně nevyhneme.

sekačka na trávu

Proto je dobré si zavčas nakoupit potřebné pomůcky. Ještě před tím, než začnete zahradu chystat na další sezonu, projděte si letáky obchodních domů. Nabízí potřebné nářadí, hnojiva a semena se sazenicemi za velmi dobré ceny. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli, zásobte se v dostatečném množství vším, co vám chybí, abyste potom nemuseli platit vyšší ceny, nebo pracně shánět, protože všechno bude vyprodané.

truhlík s květinami

Chcete postavit domek, altán nebo garáž? Pokud už máte všechno papírově vyřízeno, pak už můžete začít s přípravami terénu. Počasí nám přeje, mráz a sníh už se nejspíše nevrátí, a proto můžete začít s terénním úpravami, které vám později ušetří spoustu času. Můžete začít hloubit základy, betonovat patky, řezat hranoly, zkrátka stavby už pomalu začínají napříč celou republikou.

Okolo domu a zahrady je vždy co dělat, je nutné si práce rozvrhnout tak, aby se vám potom všechno nesypalo na hlavu a vy nevěděli, kam dřív skočit. Na zahradě ještě moc co není dělat, kromě přezůvky některých stromů a hrabání trávy můžete leda tak začít sázet přísadu a vysévat do skleníku například ředkvičky. Potom je dobré se plynule přesunout právě na ty stavební práce, na které byste zase kvůli zahradě neměli dost času. Řešením je i přerušit práce na zahradě a jen ji udržovat po dobu výstavby. Člověk zkrátka nemůže zvládat všechno.

Rubriky
Zahrada a dům

Upravujeme zahradu

Ano, zrovna nyní je čas na úpravy zahrady. Nejde tak ani o nějaké nové stavby, jak spíše o rozvržení nového půdorysu. Můžeme umístit nové záhony, zasadit keře a stromky. Do léta vše zaroste novým trávníkem a po nějakých úpravách nezbudou žádné stopy. Budete si moci zahradu užívat plnými doušky.

Při plánování berte v úvahu barvy

Jak tedy začít. Pokud máte nějaký plán zahrady, kde jsou vyznačeny její rozměry i objekty na zahradě již postavené, máte úkol jednodušší. Pokud takové plány nemáte, musíte si je vytvořit.

K tomu budete asi potřebovat pomocníka. Změřte si délku i šířku zahrady. Pokud má její půdorys členitější tvar, zkuste jej co nejpřesněji zanést do nákresu plánu. Možná se vám tato práce bude zdát otravná a zbytečná, ale vsadím se, že v okamžiku kdy si budete do vzniklého plánu rozmisťovat celky zahrady podle funkcí, přípravu plánů vezmete na milost.

Zahradu si rozdělte podle jejich funkcí. Nejdříve umístěte bazén. Měl by ležet na slunném místě, co nejdále od stromů. To proto, že ze stromů padá spousta věcí, které by hladinu bazénu zbytečně znečišťovaly.

Na užitnou část zahrady rovněž vyberte místo s dlouhým slunečním svitem. Pokud pěstujete nějakou zeleninu nebo bylinky, tyto sluníčko jistě uvítají. Na pěstování zeleniny a bylinek použijte zvýšené záhony. Jsou velice praktické a značně usnadňují práci kolem vaší úrody.

Poněkud prázdná, nevyužitá zahrada

Nyní máte obsazeny dvě části zahrady. Zbývá ještě okrasná zóna a relaxační zóna. Tyto dvě zóny mohou být vzájemně propojeny, případně mohou být v těsné blízkosti. Je příjemné, mít v době odpočinku výhled na kvetoucí rostliny. V relaxační zóně se rozhodněte, jestli do ní umístíte například pergolu nebo altánek. Tyto dvě stavby jsou vhodným a dominantním doplňkem každé zahrady. Pokud však už máte k domu napojenu terasu, další stavby by mohly působit takovým přeplácaným dojmem. Raději se pokuste vystavět nějakou stavbu pro děti. Věž, houpačku nebo domeček.

Rubriky
Zahrada a dům

Varianta pro všechny

Přesně tak, musí hledat varianty, které jsou nakloněné široké veřejnosti. Nabízejí bohaté možnosti, nabízejí řešení zákazníkovi na míru. Určitě s pořízením kuchyňských linek, je ruku v ruce propojené určité očekávání. V praxi jste si až dosud vyzkoušeli složité ergonomické uspořádání skříněk, zásuvek, minimální využitelnost rohů, špatný přístup k horním skříňkám, klasické chyby, kdy myčka je na druhém konci od dřezu, prostě spoustu nešvarů, co naše místa na vaření nabízejí.
praktická kuchyně
Na první pohled může být vše v pořádku, ale pokud se pustíte do velké vařící, či pečící akce, problém je na světě. Běháte z jedné strany na druhou, ze zásuvek všechno dobýváte více než složitým způsobem, lamentujete nad faktem, že všechno je jinak, než ve vašich představách. Kdykoli se dá všechno změnit. Myslet při nakupování nábytku na vzhled je v pořádku, ale někde v podvědomí by měla zůstat zapnutá kontrolka s otázkou praktičnosti. Vždy je potřeba upřednostnit fakt, že kuchyně je pracovní prostor. Samozřejmě, že pokud ohřejeme jednou týdně v mikrovlnné troubě večeři a jinak se stravujeme v restauraci, pak ne. Ale když každý den vaříme pro rodinu, pak je úplně jiná situace.

kuchyně jako místo pro rodinný život

Jste nároční? Jen tak něco nekoupíte, či nepořídíte? Bojíte se nákupu, který není předem prověřený? Možná, ale na našich stránkách naleznete pouze a jenom nábytek, který je prověřený uživateli! Dnes a denně se setkáváme s kladnými ohlasy na naše stránky, dnes a denně si zákazníci objednávají bytové vybavení na míru. Důvod je zcela jednoduchý a prostý. Dostanou maximální možnou variabilitu do každého interiéru, velmi rozumnou cenu a dopravu až na místo určení. Určitě velké plus pro všechny, kdo nedisponují možností, jak objemné kusy dopravit až domů. Samozřejmě, že můžete nakupovat kdekoli a za cokoli. Ale když existuje možnost, jak mít vysokou kvalitu za vynikající cenu, proč jí nevyužít?

Rubriky
Zahrada a dům

H4 stále pevně na svém místě

Světla jsou na každém automobilu bezpochyby velice důležitá. Pokud bychom se zamysleli, které světlo je to naprosto nezbytné, asi bychom chvilku tápali.

· Někoho určitě napadne blinkr, bez kterého ostatní účastníci silničního provozu nemohou ani vytušit, kam to chcete vlastně jet.
– Ale v případě nouze se dá vyřešit i tento problém.

Představte si ale jinou situaci.
· Venku se stmívá a vy potřebujete někam nutně odjet.
· Zapnete světla a vše se na tento povel rozsvítí, kromě dvou.
· Těmi jsou přední světlomety.

otevřená kapota

A máte problém.Nejen, že neuvidíte na cestu, ale také vás nezaznamenají protijedoucí auta. O chodcích, kteří jdou po tmavé silnici za městem a mají sluchátka na uších, ani raději mluvit nebudeme. Tak jaká světla jsou nejdůležitější? Že by to přeci jen byly přední světlomety?

Levná a výkonná

Žárovka pro přední světlo, která je mezi řidiči známá jako „há čtyřka“, je součástí našich vozů už neuvěřitelné půl století. A dokonce vypadá stále stejně. Je to až s podivem, že ve světě, kde se vše mění a vyvíjí, právě takováto věc svůj kabát nemění. Ale možná právě podle toho se pozná ta pravá kvalita.

sportovní auto

· Podle odborníků budou totiž všechny autožárovky postupně vytlačeny modernějšími výrobky, ale tato halogenová svítidla tu s námi zůstanou i nadále.
Klasické žárovky h4 jsou v podstatě jednoduchou technickou záležitostí. Tento nezbytný doplněk každého automobilu se skládá z dvaceti dílů. Technologicky nejnáročnější je prý obal žárovky. Ten je vyroben z vysoce křemenného skla, které musí být velmi odolné nejen vůči vysoké teplotě, ale i velkému tlaku. Kromě toho také tento výrobek šetří úspory v naší peněžence. Tato žárovka je totiž nejen velmi odolná a trvanlivá, ale také mimořádně cenově dostupná. Což jsou vlastnosti, které ji řadí (i přes její věk) stále na jedno z prvních míst v oblíbenosti.