H4 stále pevně na svém místě

Světla jsou na každém automobilu bezpochyby velice důležitá. Pokud bychom se zamysleli, které světlo je to naprosto nezbytné, asi bychom chvilku tápali.

· Někoho určitě napadne blinkr, bez kterého ostatní účastníci silničního provozu nemohou ani vytušit, kam to chcete vlastně jet.
– Ale v případě nouze se dá vyřešit i tento problém.

Představte si ale jinou situaci.
· Venku se stmívá a vy potřebujete někam nutně odjet.
· Zapnete světla a vše se na tento povel rozsvítí, kromě dvou.
· Těmi jsou přední světlomety.

otevřená kapota

A máte problém.Nejen, že neuvidíte na cestu, ale také vás nezaznamenají protijedoucí auta. O chodcích, kteří jdou po tmavé silnici za městem a mají sluchátka na uších, ani raději mluvit nebudeme. Tak jaká světla jsou nejdůležitější? Že by to přeci jen byly přední světlomety?

Levná a výkonná

Žárovka pro přední světlo, která je mezi řidiči známá jako „há čtyřka“, je součástí našich vozů už neuvěřitelné půl století. A dokonce vypadá stále stejně. Je to až s podivem, že ve světě, kde se vše mění a vyvíjí, právě takováto věc svůj kabát nemění. Ale možná právě podle toho se pozná ta pravá kvalita.

sportovní auto

· Podle odborníků budou totiž všechny autožárovky postupně vytlačeny modernějšími výrobky, ale tato halogenová svítidla tu s námi zůstanou i nadále.
Klasické žárovky h4 jsou v podstatě jednoduchou technickou záležitostí. Tento nezbytný doplněk každého automobilu se skládá z dvaceti dílů. Technologicky nejnáročnější je prý obal žárovky. Ten je vyroben z vysoce křemenného skla, které musí být velmi odolné nejen vůči vysoké teplotě, ale i velkému tlaku. Kromě toho také tento výrobek šetří úspory v naší peněžence. Tato žárovka je totiž nejen velmi odolná a trvanlivá, ale také mimořádně cenově dostupná. Což jsou vlastnosti, které ji řadí (i přes její věk) stále na jedno z prvních míst v oblíbenosti.

About the Author

You may also like these