Humánní past na hlodavce

Klasická sklapovací natahovací past vznikla ve Spojených Státech Amerických v roce 1848. Jistý C. Hooker z Abingdonu v americkém státě Illinois začal vyrábět první prototypy sklapovacích pastí, které se rychle rozšířily po celém světě.
past na myši
V průběhu desítek let se vývoj pastí zaměřil na některé jejich technické nedostatky a dnes se prodávají tyto nástrahy buď vyrobené ze dřeva, nebo z plastu, či z kovu. Základ výrobku tvoří silná pružina, která se opatrně natáhne, zatímco je na plíšku umístěna návnada (kousek chleba, sýr, čokoláda, maso). Takové pasti jsou ale velmi brutální, zvířeti je v „lepším“ případě zlomen vaz, v tom horším rozdrcena část lebky, nebo žebra, a myš umírá v krutých bolestech a velmi pomalu.
Je až s podivem, jak dlouhou dobu lidé tyto pasti používali, ostatně, řada lidí je využívá i dnes. Naštěstí existují dostupná a levná technická zařízení, která myši odchytí, ale neusmrtí.
myš v kleci

Klecové pasti zvíře neusmrtí

Prodává se několik variant, liší se svým tvarem a také velikostí. Dostupné jsou pasti jak pro malé hlodavce (myši a rejsky), tak i pro potkany nebo kuny. Princip spočívá v tom, že zvíře vleze dovnitř klícky, které zaklapnou dvířka. Některé důmyslné pasti jsou vyrobeny tak, že se myš protáhne skulinou dovnitř – ta se zužuje a na jejím konci je otvor tak úzký a vysoko nad podlážkou, a navíc je ostrý, takže myš se stejnou cestou nemůže vrátit zpátky.
sýr v pasti
Zvažte tedy své počínání a dopřejte myším, aby mohly žít. Jednu past pořídíte zhruba za 60 korun a ta investice přece za to stojí. Myši jsou také živí tvorové a nemusíme je přece zabíjet jen kvůli tomu, že si dovolily opatřit si něco k snědku ve vašem příbytku.
Jen nezapomeňte, že až budete vypouštět živou myš z klece zpátky do přírody, musíte ji odnést co nejdál od domu – chycené myši se rády do klícky na stejné místo vracejí.

About the Author

You may also like these

No Related Post