Rubriky
Zvířata

Týrání zvířat a jeho dopady

Láska ke zvířatům je nádherná věc. Snad každý měl někdy v období dětství svého domácího mazlíčka. A miloval ho a uklízel po něm a bál se, aby se mu nic zlého nikdy nestalo. Zvířata by měly vždy mít láskyplný domov, kde se o něj budou hezky starat a misku plnou jídla. A v žádném případě by se nikdy nemělo stávat, že budou omezováni na jejich svobodě. A nedej bože, aby byli nějak fyzicky týráni. Ano je to zakázané, samozřejmě. Ale myslíte si vážně, že se to dál neodehrává? Že když něco zakážou úřady, že se nic neděje. Kéž by to jen byla pravda. Nám všem, a hlavně zvířatům by se žilo o mnohem lehčeji.

koně

Ale není to tak. Stále v některých hrůzných případech se nacházejí zbídačení a mučení psi. A to nejen psi. Jsou to také kočky, koně. A také některá zvířata v domácích chovech. Jako jsou ovce, slepice, krávy. Většinou zvířata nemají absolutně žádné hygienické podmínky. Žijí v místnostech bez větrání a ve spoustě výkalech. Nedostávají skoro žádnou stravu. A v mnoha případech jsou úplně vyhládlí na kost. Leží zesláblí a čekají, kdy si pro ně přijde smrt. Jejich majitelé se o ně nestarají jsou jim úplně jedno. Děje se také v takzvaných chovných stanicích. Kdy jsou psi pořizováni jen pro peníze.

psi a kočky

A tak si prosím vždycky zjistěte odkud váš pes pochází a v jakých podmínkách žije. A pokud by vám bylo cokoliv nejasné anebo byste měli jen sebemenší podezření, okamžitě to oznamte. Protože co vy víte, třeba vy budete ten člověk, který zvířatům vrátí zase jejich život. A třeba to budete vy, kdo je vysvobodí a dá jim novou šanci, jak prožít svůj život. A hlavně by se toto chování mělo hodně tvrdě trestat. Protože není nic horšího, než když člověk vztáhne ruku na bezbranné zvíře. Anebo mu dokonce začne ubližovat jen tak z legrace a například si ještě hrůzné činy natáčí na svůj mobilní telefon. Nebuďme k tomuto tématu slepí a snažme se všichni dohromady, aby k takovýmto věcem už nikdy nedocházelo. A zvířata vždy byla jen u lidí, kteří mají svoje srdce otevřená. A nebojí se dát svému mazlíčkovi plnou náruč lásky. 

Rubriky
Zvířata

Zvířata ze ZOO a jejich oblíbenost mezi lidmi

Jaké zvíře se Vám líbí nejvíce a proč? Tato otázka není vůbec jednoduchá, protože má každý z nás jiný vkus, názor a pohled na svět. Každé zvíře je jedinečné a má na světě svoje nenahraditelné místo. Jaká zvířata jsou lidmi oblíbená? Zajisté k nim patří zejména savci. Mají krásnou srst, velké černé oči a celkově lidem připomínají oblíbené plyšáky. K světově nejoblíbenějším savcům patří kočkovité šelmy. V každé zoologické zahradě děti i s rodiči rádi navštěvují pavilony šelem. Tygr, lev, gepard, jaguár často bývají těmi největšími lákadly, která zoologické zahrady, nabízejí svým návštěvníkům. Pokud mají mláďata, každý je chce vidět. A i přesto, že tyto kočky celý den většinou prospí, jsou na ně velké fronty. Dále jsou oblíbení medvědi.

Kopytníci

Kdo nevidí medvěda, jako by v ZOO ani nebyl. Každý dětský návštěvník pohled na toto zvíře potěší. Aby ne, vždyť se toto zvíře objevuje v každé druhé pohádce a vidět ho naživo je opravdový zážitek. Velké oblibě se také těší panda, panda červená či medvídek koala. Ty se ovšem vyskytují pouze ve velkých či zahraničních zahradách. Svoji oblíbenost si získali také kopytníci. Žirafy jsou ta zvířata, která v ZOO hledáme mezi prvními. Jejich velikost je fascinující. Jsou to majestátní zvířata s krásnýma očima. Oblíbené jsou také zebry a koně. Když je dovoleno si je pohladit, máme zážitek na celý život. Kdo by nechtěl vidět slona?

Sloni v ZOO

Milé, velké zvíře. Ať už se jedná o slona indického nebo afrického, je to nádherný tvor, který je hlavním lákadlem pro malé i velké návštěvníky ZOO. Jak je na tom vodní svět? Jeho oblíbenost je velká. Každý návštěvník jistě ocení pohled na tuleně, lachtany a zajímavé druhy ryb jako jsou rejnoci. U pavilonu s vodními živočichy mají své nezaměnitelné místo také tučňáci. Ty milují zejména děti. Jsou mnohá zvířata, která jsou krásná a nejsou jmenována. Jejích oblíbenost je dána lidmi, každý má svůj osobitý vkus.

Rubriky
Zvířata

Kočičí přátelé

 ​​Jedněmi z nejvěrnějších společníků jsou kočky. Společnost dělaly lidem ještě dříve než ve Starém Egyptě, jak uvádějí některé prameny. V Egyptě byla kočka uctívána jako božstvo. Ublížil-li někdo kočce, musel platit obrovskou pokutu. Když však někdo kočku usmrtil, byl připraven o život. I přesto, že máme doma kočku, neznamená to, že jsme si ji ochočili. Kočka se ochočit nenechá. Tráví s námi svůj čas jenom proto, že sama chce. Kočka si žije svůj život tak, jak to vyhovuje jí. I když rozumí všemu co jí říkáme a perfektně slyší na jméno, zareaguje teprve tehdy, když ona sama chce.

Kočka

Pokud se na kočku zlobíme, že nám při svém sledování ptáčků z okna, strhla záclonu, neznamená to, že se poučí. Některá kočka se na nás, kvůli pokárání urazí a zbytek dne ji, ani v zavřeném bytě, nenajdeme. Jiná kočka si počká, až si doneseme schůdky, vylezeme do okna a ztrženou záclonu opravíme. Když máme práci hotovou, uklidíme schůdky a věnujeme se jiné práci. Kočka v té chvíli leží nezúčasněně v jiné místnosti a odpočívá. Po chvíli zaslechneme cvakání okenních žabek a při návratu do místnosti vidíme, že je záclona opět na zemi. Aby se to příště neopakovalo, záclonu raději na dobro sundáme. Kočka tak docílí svého a je spokojená. Kočky si nás umí velice rychle ochočit. Mají rády pravidelnost, takže pokud se zpozdíme, měli bychom jim to vynahradit pamlskem. Kočka je velice chytré a učenlivé zvíře, ale pokud nemá náladu, nepřemluvíme ji k ničemu. Mazlit se kočka nechá, až když sama chce. Potom to ale stojí za to.

Mouratá kočka

Blízkost kočičích přátel a mazlení se s nimi má prý ozdravné účinky. Kočka pozná, když s něčím stůněme a to zraněné nebo nemocné místo nám chodí svým tělem zahřívat. Kočka je nejen velmi krásné, ale také velmi tajemné zvíře. Možná proto bývá zobrazováno jako společník čarodějnic. Není možné si kočku podmanit a vycvičit jako psa. Kočka si vybere nás a my nakonec děláme, co si ona přeje. Ale všichni ti, kdo chovají kočky vědí, že kočka je ten nejbližší přítel. Kdo měl jednou doma kočku, už ji za jiného společníka nevymění.

Rubriky
Zvířata

Cítíte se sami? Pořiďte si mazlíčka.

Pořídit si jako lék na osamělost domácího mazlíčka není tak úplně špatný nápad, nepořídíte-li si deset koček, nebo pět psů, které byste později nezvládali. Zvířata totiž neodmlouvají, nebudou se s vámi hádat, odporovat vám, a dokonce vás ani nepomluví za vašimi zády. Jejich emoce si přečtete v těch malých krásných tvářích, a tak se nemusíte dohadovat, co je právě trápí. Jak si ale správně zvolit mazlíčka? Nezáleží jen na tom, ke kterým zvířatům tíhnete, ačkoliv je to velmi důležité, ale rovněž pak na tom, kolik na ně máte času a prostoru.

pes a žena

Rybičky

Možná že vám rybičky nepřipadají zrovna jako domácí mazlíček, ale nenechte se mýlit. Rybičky v akváriu působí uklidňujícím dojmem, a alespoň trochu tlumí osamělost. Výhodou je také to, že je nemusíte lovit zpod gauče, ani chodit venčit. Jsou vhodné i do garsoniéry, či pro alergiky, a péče o ně není tolik časově náročná, takže si je může pořídit i člověk, který je velmi pracovně vytížený. Pokud vám postačí jedna rybka, je ideální volbou Betta Bojovnice, což je rybička, které ke spokojenosti postačí malé akvárium, a nepotřebuje další rybí společnost. Krmí se obvykle jednou za dva dny přesným množstvím krmení, a akvárium se jí pak čistí jednou za pět dní. Nejde ani o velkou investici, jelikož nepotřebuje filtraci, ani speciální akvarijní ohřívadlo vody.

Kočka

Dalším docela nenáročným, za to o hodně mazlivějším mazlíčkem je kočka. Většina koček se rychle naučí používat kočičí toaletu, a tak ji můžete klidně chovat i v bytě, pořídíte-li speciální kočičí trávu, která kočkám pomáhá v pročištění žaludku. Ačkoliv nepotřebuje venčení (ale i to záleží na povaze vaší kočky), je potřeba jí každý den věnovat nějaký ten čas, jinak začne páchat neplechu, obvykle v podobě vyhrabaných květináčů, močení do koberců, a dalších nekalostí. Kočky jsou osobnosti, a ne vždy přijdou na zavolání. Čas mazlení si určují samy, a vy jej musíte dodržovat. Jsou ale skvělým společníkem, který se postará o to, abyste se nikdy necítili sami.

zrzavá kočka

Pes

Pes patří k těm náročnějším mazlíčkům, jelikož potřebuje spoustu pozornosti, lásky, a péče. Záleží to i na plemenu. S větším psem obvykle musíte absolvovat delší procházky, než s menším. Pes také potřebuje řádný výcvik, aby nedošlo k tomu, že vám bude velmi brzy řídit chod domácnosti, a napadat pošťáka. Pokud mu však věnujete dostatek času, a lásky, bude vám tím nejvěrnějším přítelem, který vás bude bránit za každou cenu.