Cítíte se sami? Pořiďte si mazlíčka.

Pořídit si jako lék na osamělost domácího mazlíčka není tak úplně špatný nápad, nepořídíte-li si deset koček, nebo pět psů, které byste později nezvládali. Zvířata totiž neodmlouvají, nebudou se s vámi hádat, odporovat vám, a dokonce vás ani nepomluví za vašimi zády. Jejich emoce si přečtete v těch malých krásných tvářích, a tak se nemusíte dohadovat, co je právě trápí. Jak si ale správně zvolit mazlíčka? Nezáleží jen na tom, ke kterým zvířatům tíhnete, ačkoliv je to velmi důležité, ale rovněž pak na tom, kolik na ně máte času a prostoru.

pes a žena

Rybičky

Možná že vám rybičky nepřipadají zrovna jako domácí mazlíček, ale nenechte se mýlit. Rybičky v akváriu působí uklidňujícím dojmem, a alespoň trochu tlumí osamělost. Výhodou je také to, že je nemusíte lovit zpod gauče, ani chodit venčit. Jsou vhodné i do garsoniéry, či pro alergiky, a péče o ně není tolik časově náročná, takže si je může pořídit i člověk, který je velmi pracovně vytížený. Pokud vám postačí jedna rybka, je ideální volbou Betta Bojovnice, což je rybička, které ke spokojenosti postačí malé akvárium, a nepotřebuje další rybí společnost. Krmí se obvykle jednou za dva dny přesným množstvím krmení, a akvárium se jí pak čistí jednou za pět dní. Nejde ani o velkou investici, jelikož nepotřebuje filtraci, ani speciální akvarijní ohřívadlo vody.

Kočka

Dalším docela nenáročným, za to o hodně mazlivějším mazlíčkem je kočka. Většina koček se rychle naučí používat kočičí toaletu, a tak ji můžete klidně chovat i v bytě, pořídíte-li speciální kočičí trávu, která kočkám pomáhá v pročištění žaludku. Ačkoliv nepotřebuje venčení (ale i to záleží na povaze vaší kočky), je potřeba jí každý den věnovat nějaký ten čas, jinak začne páchat neplechu, obvykle v podobě vyhrabaných květináčů, močení do koberců, a dalších nekalostí. Kočky jsou osobnosti, a ne vždy přijdou na zavolání. Čas mazlení si určují samy, a vy jej musíte dodržovat. Jsou ale skvělým společníkem, který se postará o to, abyste se nikdy necítili sami.

zrzavá kočka

Pes

Pes patří k těm náročnějším mazlíčkům, jelikož potřebuje spoustu pozornosti, lásky, a péče. Záleží to i na plemenu. S větším psem obvykle musíte absolvovat delší procházky, než s menším. Pes také potřebuje řádný výcvik, aby nedošlo k tomu, že vám bude velmi brzy řídit chod domácnosti, a napadat pošťáka. Pokud mu však věnujete dostatek času, a lásky, bude vám tím nejvěrnějším přítelem, který vás bude bránit za každou cenu.

About the Author

You may also like these