Doklady, lístek na dovolenou

Léto je v plném proudu a dálnice se plní auty. Letiště je plné lidí, které čekají na svůj odlet. Každý se přeci v létě někam chystá. V parních, letních dnech se schladit k vodě a nebo jen tak na výlet do přírody. Ale dovolená není jen odpočinek a zábava, jelikož před odjezdem musíte spoustu věcí zařídit a to není jen tak. Při odjezdu pokud vycestováváte z České republiky, tak si nezapomeňte zkontrolovat platnost dokladů. Pokud cestujete mimo území EU tak určitě neopomeňte i cestovní pas, který je hodně důležitý pro vycestování. Bez něj by vás do dané destinace třeba ani nepustili. 

dovolená

Pokud pas nemáte, tak si ho nechejte udělat, ale počítejte s tím, že na vyhotovená budete čekat 3 dnů. Ale pokud spěcháte, tak si můžete zhotovení pasu zkrátit o nějakou dobu, tahle varianta může být pro někoho finančně nákladná, jelikož není zadarmo. Co si budeme, v dnešní době zadarmo není vůbec nic. Tak že pokud víte už předem, že se chystáte na dálkovou dovolenou tak si pas udělejte s předstihem. 

dovolená

Tak jak pro vás, tak samozřejmě i pro děti. Ale pokud se chystáte jen v EU tak by pro děti měla stačit tak jako vám pouhý občanský průkaz. No a když máte doklady v pořádku, tak můžete vybírat dovolenou. Kam to tedy letos bude? Dáte přednost pouze například výletům po České republice? Kde si postavíte stan někde v kempu, nebo dáte přednost hotelu, to už je na vás. Ne každý dokáže spát ve stanu. Nebo konečně jste si našetřili a pojedete se podívat k moři do exotické destinace a prozkoumat zdejší přírodu? Pokud máte finance a nejste jimi nějak omezeni, tak se opravdu můžete podívat kamkoliv a zažít neskutečné zážitky na celý život. Cestování si určitě zamilujete a pak se může stát třeba i vaším koníčkem. A pamatujte si, že cestovat se dá i s dětmi. Není to tak těžké jak se zdá, jen si to umět z organizovat. Navíc děti jsou hodně přizpůsobivé, tak že nemějte obavy. 

About the Author

You may also like these