Barcelona

První kroky všech návštěvníků Barcelony vedou na La Ramblu. Rušnou obchodní třídu, tepnu, vedoucí středem města. Spojuje velké náměstí Placa de Catalunya s přístavem. Ve kterém stojí masívní pomník Kryštofa Kolumba. Celou La Ramblu lemují spousty zajímavých památek. Které stojí za prohlídku. Na její trase si přijdou na své hlavně milovníci rušného života. Od nakupování v malých obchůdcích s levnými suvenýry po ty, které nabízejí luxusní oblečení. Vyhledávány a navštěvovány jsou všemi labužníky skvělé místní restaurace, kavárny a kavárničky. Ve kterých pulzuje hlavně noční život. Středem La Rambly vede  široký pás vzrostlých platanů. Pod kterými je možnost posedět na lavičce a nasát vůni města. Anebo se nechat zachytit místními umělci na malířské plátno.

V kavárničce na La Ramble

Druhým zastavením, které byste neměli minout, je překrásná katedrála La Sagrada Família. Vrcholné dílo geniálního architekta Antoni Gaudího. V současné době je nejnavštěvovanější památkou ve Španělsku. A řadí se mezi skvosty kulturního dědictví UNESCO. Chrám Smíření zasvěcený Svaté rodině – tak v překladu zní oficiální název této památky, kterou její autor navrhl a realizoval jako poctu křesťanství. Tyčí se do výše 170 m a stala se nepřehlédnutelnou dominantou Barcelony. Její stavba započala před více než 100 lety.

Výhled na moře

A dodnes ještě není dokončena. Protože si její tvůrce přál, aby na její stavbu byly použity jenom veřejné peníze a dary od návštěvníků. Po několika časových posunech je její dokončení plánováno na rok 2026. Pokud si chcete La Sagradu Famílii prohlédnout i zevnitř, využijte ke koupi vstupenky oficiální web katedrály. Ušetříte si čas i nervy. Mezi další místa, která stojí za návštěvu, je Olympijský stadion. Kde se konaly v roce 1992 Olympijské hry. Tehdy ještě československá výprava si tenkrát přivezla čtyři zlaté medaile. Hned vedle stadionu bylo zbudováno muzeum, ve kterém je možné si prohlédnout nejen exponáty z této olympiády. Ale i takové, které patří k národním sportům. Nezapomeňte se rovněž zastavit do bývalé vojenské pevnosti, která v blízkosti stadionu nabízí nádherný výhled na moře.

About the Author

You may also like these