Rubriky
Www

Jak se vypočítá čistá mzda

Systém v dnešní společnosti je nastaven tak, že vykonáváme určitou práci, za kterou pak dostaneme odměnu v podobě peněz. Ty si následně můžeme směnit za cokoliv, co potřebujeme, ať už je to jídlo, pití, nájem, či cokoliv dalšího, co chceme.

Částka, kterou dostaneme, musí být samozřejmě dohodnuta předem. Pokud se jedná o dlouhodobý pracovní poměr, pak je zvykem, že se vyplácí jednou měsíčně, v předem dané výši. Ta se odvíjí buď od toho, kolik hodin zaměstnanec odpracoval, či kolik výrobků vytvořil.

čekání na výplatu

Toto vše musí samozřejmě být zahrnuto v dohodě, kterou spolu zaměstnavatel i zaměstnanec uzavřou. Ta by měla být v písemné formě, kdy každý z účastníků dostane jednu kopii. Zdaleka nejznámějším příkladem je zde pracovní smlouva, ačkoliv samozřejmě existují i další, jako například dohoda o pracovní činnosti.

Ovšem ať už se jedná o jakýkoliv dokument, jedno mají společné: vždy uvádí hrubou mzdu. To má samozřejmě své důvody. Tím hlavním je, že faktory pro výpočet té čisté se poměrně často mění, takže by to znamenalo vypracovávání nové smlouvy pro každého zaměstnance téměř každý měsíc. A to rozhodně není praktické.

předávání výplaty

Dobrá, ale nás jako pracovníky zajímá především čistá mzda. To jsou koneckonců peníze, které dostaneme a se kterými budeme moci disponovat. Podle nich si také můžeme plánovat výdaje na další měsíc. Je tedy dobré, pokud si ji dokážeme vypočítat.

Bohužel, to však umí skutečně jen málo lidí. Přeci jen, zde je nutné znát přesný postup i koeficienty, které je potřeba pro jednotlivé odečty uplatnit, stejně jako jejich pořadí. Navíc musíme vědět, které z nich se nás týkají.

Naštěstí to neznamená, že to zvládnou jen účetní. V současné době existují na internetu online mzdové kalkulačky, které nám po vyplnění nezbytných údajů čistou mzdu vypočítají. Jistě, nebudou stoprocentně přesné, avšak dají nám poměrně dobrou představu, s čím vlastně můžeme počítat. A to je to, o co nám tu jde především.

Rubriky
Www

Jsou programy zadarmo skutečně výhodný software?

Pokud chceme na počítači cokoliv dělat, potřebujeme k tomu příslušný program. Mnohé z nich jsou již součástí základního operačního systému. U Windows, což je ten nejčastěji používaný, jsou to například klasický Word či Malování. Ty jsou standardem prakticky již od jeho prvních dnů.

Dobrá, ale co když nám nestačí? Co když potřebujeme nějaký, který není běžnou součástí operačních systémů? Příkladem zde mohou být programy, umožňující práci se soubory typu.zip či.pdf. A to jsou jen ty nejběžnější.

firma1

Pokud chceme upravovat fotografie či vytvářet videa tak, aby skutečně nějak vypadaly, pak Malování či Windows Movie Maker stačit nebudou. Je nutné si stáhnout takový, který nám tyto věci umožňuje. A zde narážíme na problém.

Obvykle jím není kompatibilita – tvůrci dnes dělají své programy tak, aby šly použít prakticky na všech běžně používaných operačních systémech. Ne, zde je na vině lidský faktor. Vždy sháníme výhodný software, ideálně zadarmo. A skutečně existuje spousta webových stránek, českých i zahraničních, které tuto možnost nabízí.

informace2

Otázkou je, zda je to skutečně tak výhodné, jak se tváří. Obvykle totiž nějakou cenu platíme, ačkoliv ne v penězích. Příkladem mohou být programy jako WinRar či WinZip. Ty jsou ke stažení zadarmo, tedy alespoň jejich demoverze. Háček je v tom, že zde máme prakticky všechny potřebné funkce, a ačkoliv nás po nějaké době bude po každém zapnutí vyzývat k zakoupení plné verze, není k tomu ve většině případů důvod.

Jinou kapitolou jsou „antivirové“ či „čisticí“ programy. Ty se tváří, že jsou zadarmo a že vám z počítače odstraní veškeré viry, které jej zpomalují. A ano, poté, co jej spustíte, se brzy dozvíte, kolik problémových souborů tam máte. Chcete je tedy odstranit či upravit. Ale ejhle – tato funkce je možná pouze u plné verze.

Měli bychom tedy vždy mít na paměti, čeho chceme dosáhnout, a že občas je lepší si připlatit. Nakonec bychom na tom totiž mohli jen tratit.

Rubriky
Www

Práce z domu? Ano, jde to

Máte chuť praštit se stávající prací a pracovat z domova? Neměl by to být problém. Jen byste si měli předem ujasnit, čím přesně se chcete živit.

Práce z domu? Ano, jde to

Práce z domu je snem mnoha lidí, kteří neradi dojíždějí kamkoliv do zaměstnání. Díky internetu je to ale sen, který se může splnit každému. Tedy skoro každému. Nepotřebujete k tomu sice nic extra. V podstatě stačí mít jen počítač a alespoň standardní internetové připojení, což už má dneska snad každý. To však nejsou jediné věci, které budete potřebovat. Chybí vám ještě to nejdůležitější, a sice vaše pracovní náplň. Sezením u počítače a civěním do monitoru totiž ještě nikdo nikdy nevydělal ani floka.

Notebook

Pokud neumíte programovat a o tvorbě grafiky také nic nevíte, v podstatě už vám zbývá jenom psaní. Ano, i tím se můžete v on-line světě prosadit, a kupodivu docela dobře. I když lidí, kteří se tím živí, je stále více, roste také počet potenciálních zákazníků. Nemusíte se však soustředit pouze na psaní pro někoho, můžete psát i pro sebe a stejně na tom vydělávat.

Blog jako způsob výdělku

Na minulých řádcích to asi nebylo správně formulováno. Nebudete psát vyloženě jen pro sebe, ale pro své čtenáře. Ty si najdete, když budete umisťovat svoje práce na svém blogu. Vzhledem k tomu, že se dnes dají blogy vytvořit ve skutečně rekordním čase, neměl by pro vás problém jeden takový realizovat. Když budete psát poutavě a přispívat pravidelně, bude se zvyšovat počet vašich čtenářů a tím pádem i zisky. To můžete navíc podpořit i pomocí vhodné optimalizace. Tu už ale svépomoci nejspíše nezvládnete, k tomu je potřeba povolat profesionály.

Pracovní zátiší

Kvalitní práce

I když se vám může zdát, že dávat peníze za jakousi optimalizaci, tedy seo, jsou vyhozené peníze, není to pravda. Jedná se o velice důležitý doplněk, který by neměl chybět žádnému webu, který má vydělávat. Díky této optimalizaci totiž můžete mít blog na předních místech ve vyhledávačích, díky čemuž bude snadněji k nalezení. Je ovšem nutné vybrat si skutečné profesionály, nikoliv amatéry. A to je někdy problém.

Rubriky
Www

Weby o počasí

Zcela běžná situace. Jak bude dnes, nebo zítra. Vyhledat web o počasí není těžké a vyskočí jich na vás nejméně padesátka. Jsou stejné?

Nejsou. Přestože počasí by mělo být na všech předpovězeno stejně, není tomu tak. Když narazíte na rozdíl pěti stupňů na den a lokalitu, tak to ještě měli meteorologové svůj šťastný den.

Proto bude jedno na který web se podíváte. Takže v podstatě půjde jen o oku lahodící grafiku a nějaké ty funkce.
Kapky deště na vodě

Základní web u nás je jednoznačně ten, který patří CHMU, tedy, Český Hydro Meteorologický Ústav, jak přesně řečeno. Tento web vás uvítá stručným přehledem, ale informací kolem je obrovská spousta. Jen se v něm musíte zorientovat. Najdete zde dokonce aktivitu klíšťat, nebo seznam evropských meteorologických služeb. Kupodivu na první pohled nenajdete mapu srážek.

Ta je na webu meteopressu umístěna viditelně na první pohled hned vpravo nahoře. Jen musíte vědět, že jde o nápis radar. Web samotný je vizuálně lepší než předchozí, ovšem dalších podrobných informací je zde jen o něco málo méně.
Ochrana proti dešti

Nevěříte-li českým předpovědím, vyzkoušejte web Yr. Tato dvě písmenka napsaná do vyhledávače vás zavedou na až do skandinávských zemí, a zde najdete vše potřebné. Byly časy, kdy měli předpověď přesnější než všechny naše weby dohromady.

Na závěr j sem si nechal web, který je jednoznačnou špičkou, co se týče grafiky a množství údajů.

Jde o stránku Windy. Hned po rozkliknutí na vás vyskočí mapa Evropy. Vpravo je pak sloupec, ze kterého si možno vybrat údaje, které chcete sledovat a dole možno pojíždět ukazatelem na určitou hodinu a den. Když pak do pole search zadáte potřebnou lokalitu, ihned na vás vyjede přehledný graf požadovaného místa s předpovědí.
Noční bouřka

Jak již výše zmíněno, je v podstatě jedno, který web si oblíbíte. Možná najdete ještě kvalitnější, než jsou zde uvedeny. Počasí to nijak neovlivní.

Rubriky
Www

Vyšší návštěvnost i po jednoduchých úpravách

Hledáte pomoc v oblasti SEO optimalizace? Je pro vás nesmírně důležité zvýšení návštěvnosti, a to proto, abyste měli navrch oproti konkurenci? Pokud ano, určitě neváhejte využít řešení v podobě týmu specialistů. Ti vám nabídnou komplexní služby, které jsou v tomto odvětví velmi důležité. Proto učiňte rozhodnutí, zdali si necháte pomoci nebo budete stále spokojeni s tím, co máte nyní.

seo, ruka, vysvětlivky

Efektivita, kam se jen podíváte

Pokud svěříte SEO optimalizace Praha specialistům, můžete očekávat nejenom maximální profesionalitu, ale také nadmíru pozitivní výsledky. Ty jsou zaručené díky dlouholetým zkušenostem, které dávají odborníkům možnost ovlivňovat nejenom dohledatelnost stránek, ale také jejich aktivní zapojení při vyhledávání. Právě proto je skvělé, že jsou takoví odborníci k dispozici. Nabízí vám své cenné služby a starají se o to, abyste nemuseli řešit otázku konkurence. Mohli byste se totiž divit, ale stačí i jedna pozice na vyhledávačích a vaše konkurence může být mnohem úspěšnější, než jste vy.

Zapomeňte na svépomocná řešení

Lidé se stále více ptají, zdali mohou udělat v této oblasti něco svépomocí. Ačkoliv je to samozřejmě možné, je nutné myslet na to, že to není to ideální řešení. Platí to nejenom pro weby, ale také pro ty menší, jejichž majitelé si myslí, že dokážou něco zvládnout svépomocí. Profesionální řešení je však výhodné hned z několika důvodů:

Nemusíte se o nic starat
Budete mít jistotu úspěchu
Ušetříte čas, a proto i peníze

Jak vidíte, je dobré popřemýšlet o tom, co vlastně v této oblasti chcete. Pokud to budou služby specialistů, můžete očekávat jejich maximální nasazení a možnost využít jejich služby do těch největší detailů. SEO optimalizace je časově náročná činnost, a proto se vyplatí mít k dispozici někoho, kdo se vám o tyto činnosti může postarat ze všeho nejlépe.

tablet, klávesnice, google