Instalatéra můžete volat v jistých situacích třeba v půlnoci


Některé profese bychom mohli směle nazvat spíše posláním. Patří mezi ně zejména ty, co udržují nonstop pohotovostní režim, a jsou dostupné 24 hodin denně, po celý rok. Jistě si v této souvislosti vybavíte hasiče nebo zdravotníky, kteří zasahují ve velmi krátkém čase. Postačí pouze volat na tísňové linky 150 nebo 155 a dispečer se již postará o to, aby situaci řešil příslušný specialista, který se nachází ve vaší lokalitě.

instalatérský hasák

V kategorii poslání s nonstop pohotovostí se nachází i instalatéři. Jsou vám k dispozici ve stejném pohotovostním režimu, jako hasiči, pouze do terénu nevyjíždí tak rychle, ale ne zas příliš pomalu, aby vás ponechali napospas havarijní situaci v domácnosti či na pracovišti. Kdy oceníte instalatérské služby mimo běžnou pracovní dobu?

Únik plynu – unikající plyn z potrubí, armatur a od spotřebičů je obrovský průšvih, který se musí řešit ihned. Čím déle budete otálet, tím větší pravděpodobnost výbuchu. Buďte ohleduplní i k ostatní, a jestliže ucítíte unikající plyn i mimo váš dům, dejte to na vědomí instalatérům pohovosti, i kdyby to mělo být na Štědrý den o půlnoci.

instalatér u pisoirů

Únik vody – tato situace sice nehrozí bezprostřední explozí, ale nebezpečná je rovněž, protože voda může proniknout do elektroinstalace. A že si elektřina s vodou spolu nerozumí, a že tu může dojít k jevům, které ohrožují váš majetek a život, vám všem jistě nemusíme připomínat.

Odpady a kanalizace – zanesený odpad v bytě, který může být jen odnoží problémů v domovní či pouliční kanalizaci, je dalším důvodem, proč dát na vědomí o havarijní situaci instalatérům mimo běžnou pracovní dobu. Ucpané odpadové potrubí znemožní běžnou činnost v kuchyni, provádění hygieny v koupelně a nejhorší to bývá na toaletě, jestliže je k dispozici jen jedna v bytě, a využívají ji malé děti, špatně mobilní senioři a nemocní lidé.

About the Author

You may also like these