Týrání zvířat a jeho dopady

Láska ke zvířatům je nádherná věc. Snad každý měl někdy v období dětství svého domácího mazlíčka. A miloval ho a uklízel po něm a bál se, aby se mu nic zlého nikdy nestalo. Zvířata by měly vždy mít láskyplný domov, kde se o něj budou hezky starat a misku plnou jídla. A v žádném případě by se nikdy nemělo stávat, že budou omezováni na jejich svobodě. A nedej bože, aby byli nějak fyzicky týráni. Ano je to zakázané, samozřejmě. Ale myslíte si vážně, že se to dál neodehrává? Že když něco zakážou úřady, že se nic neděje. Kéž by to jen byla pravda. Nám všem, a hlavně zvířatům by se žilo o mnohem lehčeji.

koně

Ale není to tak. Stále v některých hrůzných případech se nacházejí zbídačení a mučení psi. A to nejen psi. Jsou to také kočky, koně. A také některá zvířata v domácích chovech. Jako jsou ovce, slepice, krávy. Většinou zvířata nemají absolutně žádné hygienické podmínky. Žijí v místnostech bez větrání a ve spoustě výkalech. Nedostávají skoro žádnou stravu. A v mnoha případech jsou úplně vyhládlí na kost. Leží zesláblí a čekají, kdy si pro ně přijde smrt. Jejich majitelé se o ně nestarají jsou jim úplně jedno. Děje se také v takzvaných chovných stanicích. Kdy jsou psi pořizováni jen pro peníze.

psi a kočky

A tak si prosím vždycky zjistěte odkud váš pes pochází a v jakých podmínkách žije. A pokud by vám bylo cokoliv nejasné anebo byste měli jen sebemenší podezření, okamžitě to oznamte. Protože co vy víte, třeba vy budete ten člověk, který zvířatům vrátí zase jejich život. A třeba to budete vy, kdo je vysvobodí a dá jim novou šanci, jak prožít svůj život. A hlavně by se toto chování mělo hodně tvrdě trestat. Protože není nic horšího, než když člověk vztáhne ruku na bezbranné zvíře. Anebo mu dokonce začne ubližovat jen tak z legrace a například si ještě hrůzné činy natáčí na svůj mobilní telefon. Nebuďme k tomuto tématu slepí a snažme se všichni dohromady, aby k takovýmto věcem už nikdy nedocházelo. A zvířata vždy byla jen u lidí, kteří mají svoje srdce otevřená. A nebojí se dát svému mazlíčkovi plnou náruč lásky. 

About the Author

You may also like these