Velká čísla

Oni totiž ani naši vědátoři netuší, jak je Vesmír veliký a kde má vlastně hranice. Kde začíná a kde končí. Nu a pak počítejte něco v něčem podobném. Já nejsem s matematikou kamarád, a tak nerozumím číslům s více než dvěma numery. Nad tři už nechápu, ale když na mne vědecký článek vychrlí číslo na n tou, jsem totálně dezorientován a netuším, o čem je řeč, Naštěstí nejsem sám, člověk si prý vůbec taková čísla neumí představit. Uff, pryč s nimi. 

klávesnice

Stejně by podle mého soudu vědci dopadli, kdyby chtěli spočítat všechno co se u nás vyjadřuje pojmem informační technologie. Tedy zkratka IT, Zajistí račte znát. Domnívám se, že to spočítat nelze, stejně jako zrnka písku na pláži. Můžeme učinit jakýs takýs odhad, ale to je vše. Navíc bychom si museli naprosto přesně definovat, co do této kategorie spadá a ani to by nebylo jednoduché.  

Nebudu se pouštět do nějakých složitých dedukcí kolik by toho bylo, či lépe řečeno mohlo být. Jisté je to, že by počet převýšil lidskou populaci jako takovou.  

Kdesi jsem četl tvrzení, že v jednom počítači je spousta dalších menších a v nich zase spousta dalších a menších. Nevím, co tím autor mínil, ale asi čipy jako takové. Jen to jsou vlastně mini počítače. Nebo ne? 

procesor

Informační technologie nás zahrnuje ze všech stran a řítí se na nás ze všech koutů. Při cestování, při práci, a hlavně při odpočinku. Spousta lidí usedá k počítačům, buď aby si zahráli hru, nebo aby se pobavili jinak. Hlavně ne pracovně. Počítače používáme jako telefon, kameru, fotografický aparát a … Že ne? Že blbnu? 

Kdepak. Což mobil není počítač? Nemá v sobě čip? No vidíte a běžně s ním fotíme nebo točíme video. A není i v moderních fotoaparátech malý počítač? To víte že je, a i s bratrem čipem. Tak vidíte, je to prostě všude. Ono asi bude snazší spočítat věci, kde ještě žádné počítače, tedy i ty mikro, nejsou. Ono jich asi už moc nebude. 

About the Author

You may also like these