Weby o počasí

Zcela běžná situace. Jak bude dnes, nebo zítra. Vyhledat web o počasí není těžké a vyskočí jich na vás nejméně padesátka. Jsou stejné?

Nejsou. Přestože počasí by mělo být na všech předpovězeno stejně, není tomu tak. Když narazíte na rozdíl pěti stupňů na den a lokalitu, tak to ještě měli meteorologové svůj šťastný den.

Proto bude jedno na který web se podíváte. Takže v podstatě půjde jen o oku lahodící grafiku a nějaké ty funkce.
Kapky deště na vodě

Základní web u nás je jednoznačně ten, který patří CHMU, tedy, Český Hydro Meteorologický Ústav, jak přesně řečeno. Tento web vás uvítá stručným přehledem, ale informací kolem je obrovská spousta. Jen se v něm musíte zorientovat. Najdete zde dokonce aktivitu klíšťat, nebo seznam evropských meteorologických služeb. Kupodivu na první pohled nenajdete mapu srážek.

Ta je na webu meteopressu umístěna viditelně na první pohled hned vpravo nahoře. Jen musíte vědět, že jde o nápis radar. Web samotný je vizuálně lepší než předchozí, ovšem dalších podrobných informací je zde jen o něco málo méně.
Ochrana proti dešti

Nevěříte-li českým předpovědím, vyzkoušejte web Yr. Tato dvě písmenka napsaná do vyhledávače vás zavedou na až do skandinávských zemí, a zde najdete vše potřebné. Byly časy, kdy měli předpověď přesnější než všechny naše weby dohromady.

Na závěr j sem si nechal web, který je jednoznačnou špičkou, co se týče grafiky a množství údajů.

Jde o stránku Windy. Hned po rozkliknutí na vás vyskočí mapa Evropy. Vpravo je pak sloupec, ze kterého si možno vybrat údaje, které chcete sledovat a dole možno pojíždět ukazatelem na určitou hodinu a den. Když pak do pole search zadáte potřebnou lokalitu, ihned na vás vyjede přehledný graf požadovaného místa s předpovědí.
Noční bouřka

Jak již výše zmíněno, je v podstatě jedno, který web si oblíbíte. Možná najdete ještě kvalitnější, než jsou zde uvedeny. Počasí to nijak neovlivní.

About the Author

You may also like these